mgr Karolina Szufnarowska

DYREKTOR PRZEDSZKOLA

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ARTETERAPEUTA


 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskałam dyplom magistra na na kierunku: profilaktyka społeczna i resocjalizacja. W trakcie trwania studiów zdobyłam Certyfikat Biegłości Językowej, który dał mi uprawnienia do nauczania języka angielskiego. Pierwsze doświadczenia w pracy zawodowej zdobywałam w przedszkolu anglojęzycznym. Ukończyłam również studia podyplomowe na Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku: arteterapia z elementami terapii pedagogicznej, na kierunku: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz na kierunku: organizacja i zarządzanie placówką oświatową. Nieustannie dążę do podnoszenia swoich kwalifikacji – swoją wiedzę wzbogacam biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach, warsztatach metodycznych.

Praca z dziećmi jest moją pasją oraz ogromnym wyzwaniem. Dbam o to aby dzieci na moich zajęciach czuły się ważne, bezpieczne, a pogodna atmosfera dawała im możliwość na rozwój pasji oraz zainteresowań. Każdy dzień w pracy z młodym człowiekiem wzbogaca mnie o nowe doświadczenia. Największą zapłatą dla mnie jako nauczyciela jest uśmiech dziecka, bo jak powiedział kiedyś Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 


Aleksandra Kazimierak

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

WYCHOWAWCA GRUPY: BIEDRONKI


 

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku wychowanie przedszkolne z edukacją wczesnoszkolną. Bycie nauczycielem w przedszkolu jest ogromnym wyzwaniem, odpowiedzialnością ale również niesamowitą przygodą i źródłem wielu pozytywnych emocji wynikających z wejścia w relacje z drugim człowiekiem. Każdy dzień spędzony z dziećmi pozwala mi zdobyć nowe doświadczenia oraz zyskać wiedzę na temat pracy z dziećmi. Przebywanie w ich otoczeniu sprawia mi wiele radości. W każdym dziecku staram się dostrzec wyjątkowość oraz różnorodność zainteresowań, które staram się pomóc rozwijać poprzez naukę i zabawę. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Uśmiech dziecka jest najpiękniejszą nagrodą za moją pracę.

 


Angelika Toruniak

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

WYCHOWAWCA GRUPY: PROMYCZKI


 

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika o specjalności edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Jako nauczyciel staram się zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, by same  odkrywały odpowiedzi na pytania, które je nurtują, by były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości. Jestem osobą pełną energi, pogodną, która z uśmiechem idzie przez życie – staram się nim obdarzać i zarażać. Uśmiech towarzyszy mi także każdego dnia w pracy z dziećmi – uważam bowiem, że „śmiech to najmniejszy dystans między dwojgiem ludzi”.

 


Monika Świerkowska

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

WYCHOWAWCA GRUPY: MRÓWKI

 


 


mgr Olga Ściechowska

LOGOPEDA


 


mgr Ewelina Wilkos

PSYCHOLOG, TERAPEUTA POZNAWCZO – BEHAWIORALNY


 

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym, doktorantką w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i rodzicami, prowadzę m.in. trening umiejętności społecznych dla dzieci diagnozę i terapię zaburzeń rozwojowych, warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Pracuję zarówno z dziećmi w wieki przedszkolnym jak i z młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Głównym obszarem moich zainteresowań zawodowych są zaburzenia lękowe, nerwicowe, obsesyjno – kompulsyjne, zaburzenia odżywiania się, zaburzenia nastoju oraz zaburzenia psychotyczne. Swoją pracę regularnie superwizuję u certyfikowanych superwizorów.

 


Krystyna Bolkowska

NAUCZYCIEL RYTMIKI, MUZYKOTERAPEUTA


 

Jestem studentką Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku muzykoterapia . Poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w warsztatach oraz kursach rytmicznych i muzykoterapeutycznych. Prowadząc zajęcia z rytmiki w przedszkolu zależy mi na uwrażliwieniu dzieci na muzykę oraz dostarczeniu im radości oraz uśmiechu. Podczas lekcji akompaniuje na flecie poprzecznym. Muzyka jest zarówno moim hobby jak i sposobem na życie.