ZAJĘCIA TANECZNE 

instruktor Paulina Gaweł


 

  • Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Taniec stwarza dzieciom możliwość regeneracji sił psychicznych i fizycznych, rozwijania postaw wychowawczych, umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami. Angażuje jednocześnie kilka analizatorów: ruch, wzrok, słuch i dotyk oraz spełnia rolę terapeutyczną poprzez maksymalną aktywizację ciała i psychiki dziecka. Celem głównym zajęć jest stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju oraz wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez tańce i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu, a dodatkowo jest świetną formą zabawy dla naszych maluchów.

 


ZAJĘCIA SPORTOWE Z PIŁKAMI „PRZEDSZKOLIADA” 

instruktor Rafał Stefaniak


 

  • Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

„Przedszkoliada” jest to ogólnopolski system rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym, realizuje program zajęć pt. „Drużyna Kangura”. Zajęcia sportowe z piłkami nie tylko rozwijają sprawność fizyczną, ale także uczą gry zespołowej, współdziałania w grupie oraz wzbogaca zainteresowanie sportem. Dzieci ćwiczą kontrolę nad własnym ruchem i ciałem oraz poznają swoje możliwości. Zajęcia uczą dzieci zdrowych nawyków oraz potrzeby regularnej aktywności fizycznej, stają się odpowiedzialne za swoje zdrowie. Ogólne założenia i misja projektu są bardzo przemyślane i dostosowane do wieku uczestników.

 


JOGA – ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE 

instruktor Ewelina Wilkos